alo clinic beauty logo

للمزيد من المعلومات :

۰۰۹۸-۹۳۶-۵۳۴-۳۳۳۵

فارسی العربیة English
سوشال میدیا :
عاجل: اشهد احدث المقابلة على الفيسبوك
عرض قائمة المقالات

جراحة زراعة الذقن

 

 

پروتز چانه امروزه بین افراد رواج زیادی پیدا کرده است. در سالهای اخیر ، طب زیبایی و جراحی زیبایی در تمرینات روزمره نزدیک تر و تركیب شده اند.

 

 

 

 

پروتز چانه امروزه بین افراد رواج زیادی پیدا کرده است. در سالهای اخیر ، طب زیبایی و جراحی زیبایی در تمرینات روزمره نزدیک تر و تركیب شده اند. همچنین یک تغییر تدریجی وجود دارد ، زیرا پزشکان زیبایی تکنیک های تهاجمی‌تری را انجام می دهند ، در حالی که جراحان پلاستیک نیز در صورت امکان به روشهای کمتر تهاجمی می روند.

درمان‌های تزریقی با حداقل تهاجم در حال حاضر در دسترس هستند ، از جمله ایمپلنت‌های تزریقی جدید مبتنی بر پلی کاپرولاکتون و کلسیم هیدروکسی لپاتیت)، که دارای ایمنی خوبی همراه با اثرات بادوام و ویسکوزیته محصول ، انعطاف پذیری و قابلیت ارتجاعی برای افزایش ظرفیت بافت است.

                                                                                                                                                                                                      

 

افزایش بین المللی استفاده از PCL و CaHA در درمان زیبایی برای افزایش بافت نرم و کانتور صورت وجود دارد. هر دوی این محصولات برای اصلاح ناهنجاری های پروفایل مورد استفاده قرار می گیرند و در برخی موارد جایگزین مداخلات جراحی انجام شده توسط جراحان پلاستیک می شوند. در حال حاضر نشانه خوبی برای PCL و CaHA کانتورینگ چانه است.

در این ناحیه خاص ، بزرگ شدن جزئی (۵-۶ میلی متر) می تواند کل شکل صورت را تغییر دهد. مهم است بدانید که این اصلاح قابل دستیابی است و حتی با تغییر در وزن بدن پایدار است.

بزرگ کردن چانه در بیماران مبتلا به چانه کوچک و هیپوپلاستی ایده آل است ، اساساً به دلیل نقص توبرکول ذهنی و استخوان اطراف.

در تعداد کمی از بیماران مبتلا به “سنسیل فک پایین” (فک و چانه آتروفی وابسته به سن) ، گسترش هدفمند نوک فک گاهی اوقات نتیجه زیبایی بهتری را ارائه می دهد. شکل ۱ همان بیمار را در یک تکنیک دو مرحله ای نشان می دهد. تصویر b نتایج حاصل از یک روش غیر جراحی با پرکننده را نشان می دهد ، که بهبود خوبی دارد ، اما پایدار نیست. تصویر c نتیجه جراحی زیر را نشان می دهد: ثابت ، تیز و قابل پیش بینی.

 

                                                                                                                                                                                                                                                        

پروتز چانه بدون جراحی


روش دیگر بزرگ کردن چانه از ایمپلنت تزریقی (فیلر) استفاده می کند. اکثر پرکننده ها موقت هستند و نتایج آنها ماهها تا سالها طول می کشد. پرکننده های موقت رایج شامل اسید هیالورونیک و آماده سازی کلسیم هیدروکسی آپاتیت می باشد. پرکننده های دائمی ، مانند سیلیکون “رایگان” ، به دلیل خطر مهاجرت ، التهاب مزمن و عفونت ، که می تواند به طور دائمی چانه را تغییر شکل دهد. از بین رفته است.

روشهای اصلاح چانه


توصیه می شود که یک بولوس متعدد از پرکننده بافت نرم بر پایه PCL یا CaHA در ناحیه فوق سطحی توسط یک سوزن ۲۷G در مناطق نزدیک tuberculum mentalis ، در هر محل جانبی تزریق شود. سپس بولوس ماساژ داده می شود تا محصول به طور مساوی در منطقه پخش شود. اگر نتایج هنوز رضایت بخش نیست. باید یک بولوس دوم (۵۰ درصد حجم کمتر از حجم تزریق اولیه بولوس) دوباره در همان ناحیه تزریق شود. با این حال ، مقدار کل در هر سایت نباید از ۰٫۵cc محصول بیشتر باشد. در حالی که معمولاً ۰٫۲۵cc در هر سایت کافی است. بنابراین ، می توان منطقی فرض کرد که حداکثر پرکننده مورد نیاز یک سرنگ (۱ سی سی) است. در حالی که به احتمال زیاد نیمی از سرنگ در اکثر موارد کافی خواهد بود.

 

                                                                                                                                                                                               

پروتز چانه با عمل جراحی


در رایج ترین نوع عمل جراحی بزرگ کردن چانه از ایمپلنت چانه استفاده می شود. پروتز چانه انواع مختلفی دارد. بزرگ کردن چانه با پروتز چانه معمولاً یک عمل زیبایی است. یک برش یا در زیر چانه یا در قسمت زیرین لب ایجاد می شود ، یکبرش ایجاد می شود. و ایمپلنت در برش قرار می گیرد. برخی از ایمپلنت های چانه بر روی فک پایین ثابت می شوند ، در حالی که برخی دیگر توسط خود برش ثابت می شوند.

یکی دیگر از روشهای جراحی تقویت چانه از برجستگی پایین فک پایین به عنوان “ایمپلنت” استفاده می کند. این روش که به عنوان ژنیوپلاستی کشویی شناخته می شود. شامل بریدن تکه ای از استخوان به شکل نعل اسبی از مرز پایین فک پایین است. که به عنوان استئوتومی شناخته می شود. برای افزایش چانه ، تکه استخوان به جلو می رود تا برآمدگی چانه افزایش یابد. استخوان همچنین می تواند برای کاهش چانه به عقب کشیده شود.

موقعیت جدید با یک صفحه پله تیتانیومی با استفاده از پیچ های تیتانیومی در جای خود ثابت شده است. بخش استخوان را می توان با سیمهای ۲۶ یا ۲۷ سنج و تثبیت بین فک بالا (IMF) (سیم کشی فک) به مدت سه تا چهار هفته ثابت کرد. این نوع جراحی معمولاً توسط جراح فک و صورت یا جراح پلاستیک انجام می شود. در مواردی که یک چانه کوچک و یک اوربایت قابل توجه وجود داشته باشد. ممکن است جراحی ارتوگناتیک بیشتری انجام شود. در حالی که روش های بالا ممکن است ظاهر زیبایی چانه را بهبود بخشد. اما انسداد دندان را بهبود نمی بخشد. از جراحی پیشرفت فک پایین می توان برای اصلاح هم ترازی دندان ها و بهبود برآمدگی چانه استفاده کرد.

 

                                                                                                                                                                                             

 

بحث و نتیجه گیری


این دو رویکرد در مورد پروفیلوپلاستی (پروتز) چانه بسیار متفاوت هستند اما هدف یکسانی برای بازگرداندن هماهنگی در کانتورینگ صورت دارند. رویکرد پزشکی نسبتا ساده ، کمتر تهاجمی و ارزان و با زمان کوتاه است. با این حال ، من از روش جراحی ترجیح می‌دهم زیرا بیشتر قابل پیش بینی و پایدار است ، مشخصات جدید تیز و محکم‌تر خواهد بود. گاهی اوقات این روش ها ممکن است به صورت ترکیبی برای دستیابی به مطلوب ترین نتایج برای بیماران استفاده شوند – ابتدا ایمپلنت جراحی و سپس برخی از فیلرها برای صاف کردن مشخصات نهایی.

المقالات الطبیه