alo clinic beauty logo

اطلاعات بیشتر :

۰۹۳۶-۵۳۴-۳۳۳۵+

فارسی العربیة English
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :
 عکس- دکتر مژده قبائي متخصص داخلي مغز و اعصاب
درباره ی دکتر مژده قبائي

دكتر مژده قبائي

متخصص داخلي مغز و اعصاب

متخصص بیماریهای داخلی اعصاب-نورولوژیست

دانشيار دانشگاه علوم پزشکی تهران

عضو هيئت علمي و دانشيار گروه داخلي اعصاب در بخش داخلي اعصاب بيمارستان امام خميني (ره)

متخصص بیماریهای واسکولار، نوروواسکولار و سونوداپل

 

 

 

 

بیماری شایع اعصاب و روان

 

امروزه، شایع‌ترین بیماری‌های اعصاب تهدیدی برای سلامت روح و روان هستند؛ اما با شناخت بیماری و روش‌ درمان می‌توان به رنج ناشی از آن پایان داد.

میلیون‌ها نفر در سرتاسر کره‌ی خاکی به اختلالات روان دچارند. برخی از افراد که با چندین مورد از بیماری‌های این فهرست مواجه هستند، احساس تنهایی می‌کنند و در میدان نبرد با بیماری‌ها، خود را تنها می‌بینند. دست‌یافتن به روش‌های درمانی در حذف این عوارض ناخوشایند تأثیرگذار است. در روش‌های نوین، شخص بیمار در شبکه‌ی ارتباطی منابع دردسترس قرار می‌گیرد و از تجربیات مشابه سایر مبتلایان بهره‌مند می‌شود.

 

رایج‌ترین بیماری‌های اعصاب و روان را بشناسید

در ایالات متحده‌ی آمریکا، سالیانه به‌طور متوسط از هر پنج نفر بزرگ‌سال یک نفر با بیماری‌های شایع اعصاب و روان دست‌وپنجه نرم می‌کند که در میانگین آماری رقم تقریبی ۴۳.۸ میلیون فرد مبتلا گزارش شده است. بیماری‌های روان در اشکال مختلف ظاهر می‌شوند. برخی از اختلالات فعالیت‌ها‌ی روزانه فرد را تحت‌تأثیر قرار می‌دهند. از هر ۲۵ بزرگ‌سال در آمریکا، یک نفر و درمجموع حدود ۱۰ میلیون نفر با آسیب‌های اختلالات روان درگیر هستند و با کاهش در میزان کارایی و اثربخشی بخش‌های مختلف زندگی رو‌به‌رو می‌شوند. خبر خوشحال‌کننده این است که تمامی اختلالات یادشده درمان‌پذیر هستند. ازآنجاکه سابقه‌ی اغلب بیماری‌ها به قدیم بازمی‌گردد و تاکنون پژوهش‌های مختلفی در بررسی جزئیات هرکدام از امراض مختلف انجام شده است، می‌توان امیدوار بود با به‌کارگیری فرمول‌های دقیق، ترکیبات دارویی کارآمد، روش‌های درمانی و آموزشی با دست پر به مقابله با بیماری رفت. اولین گام در درمان هر بیماری، ارزیابی همه‌جانبه‌ی متخصص حرفه‌ای مرتبط است. اغلب روان‌پزشکان در تشخیص بیماری و توصیه‌های دارویی خبره هستند. روان‌شناس یا مشاور حرفه‌ای مهم‌ترین شیوه‌های درمان و آموزش‌های لازم را برای مقابله با هر نوع اختلال ارائه می‌دهد.