alo clinic beauty logo

اطلاعات بیشتر :

۰۹۳۶-۵۳۴-۳۳۳۵+

فارسی العربیة English
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :
 عکس- دکتر محمد مهدی دانش پژوه متخصص لاپاروسكوپی
درباره ی دکتر محمد مهدی دانش پژوه

دکتر محمد مهدی دانش پژوه

بورد تخصصی جراحی فارغ التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه شهید بهشتی سال ۱۳۶۹

فارغ التحصیلی بورد تخصصی جراحی از دانشگاه‌علوم پزشکی ایران

عضو  هیئت علمی دانشگاه تهران از سال ۱۳۷۴

گذراندن دوره لاپاروسکوپی پیشرفته از دانشگاه تهران جهت جراحی های‌ دستگاه گوارش

گواهی نامه تخصصی آموزش جراحی های دستگاه گوارش، تومورها و سرطان ها با استاپلر

 

 

 

لاپاروسکوپی

 

جراحی لاپاروسکوپی یک تخصص جدید جراحی است که شامل عمل کردن از طریق برش های کوچک می باشد. به طور معمول، در حدود 4 برش کمتر از1/2  اینچ (10 میلی متر) طول استفاده می شود. گاز دی اکسید کربن برای ایجاد یک فضای کاری در داخل شکم، بلکه در سایر نقاط بدن نیز استفاده می شود. واژه لاپاروسکوپی به نوعی تلسکوپ اشاره دارد که در داخل بدن دیده خواهد شد. اندام های داخلی با قرار دادن یک لاپاروسکوپ، از طریق یکی از برش های کوچک مشاهده می شوند. یک دوربین کوچک به لاپاروسکوپ متصل است که تصویر را به یک صفحه تلویزیون بالای میز عمل انتقال می دهد و جراح عمومی آن را مشاهده می کند، سپس ابزار ها را توسط برش های اضافی برای کشیدن، برش و بخیه زدن اضافه خواهد کرد.

 

 

 

جراحی دستگاه گوارش یکی از اصلی ترین بخش های جراحی عمومی است و شامل بررسی و درمان بیماری های مختلف دستگاه گوارش از مری به راست روده، بیماری های جراحی کبد، مجاری صفراوی و پانکراس می باشد. جراحی دستگاه گوارش همچنین در برخی از اندام هایی که بخش دستگاه گوارش را شامل نمی شوند، مانند طحال و دیواره شکمی، بیماری را تشریح می کند و در حالت کلی می تواند شامل انواع سرطان ها و همچنین شرایط خوش خیم مری، کبد، طحال، مجرای صفراوی، پانکراس، معده و کیسه صفرا باشد. اگر چه بسیاری از مشکلات گوارشی می توانند با موفقیت با تغییرات شیوه زندگی یا مصرف دارو ها درمان شوند اما در برخی از شرایط ممکن است نیاز به جراحی لاپاروسکوپی اندام ها امری ضروری و برای حفظ سلامت بیمار حیاتی باشد.

 

 

پستان، اندامی است که در قسمت سینه انسان وجود دارد و در مورد خانم ها، این اندام رفته رفته با افزایش سن بزرگ تر می شود تا به اندازه ثابتی برسد. پس از رسیدن به سن بلوغ در دختران، این اندام شروع به رشد می کند و در هنگام بارداری و حاملگی، به دلیل تغییرات هورمونی که در بدن زنان صورت می گیرد، و با بالا رفتن هورمون پرولاکتین در خون زنان، این اندام بزرگ تر و حجیم تر می شود. برای این که اندام پستان بتواند شیر مورد نیاز برای نوزاد را فراهم کند، بایستی این اندام به اندازه کافی بزرگ شده باشد و نوک پستان یا در اصطلاح پزشکی،گی مناسبی از بافت پستان داشته باشد. 

در بعضی موارد ممکن است کیست هایی در این بافت ظهور کنند. عمل لیزر کیست پستان، یکی از جدید ترین و بهترین عمل هایی است که برای از بین بردن این کیست ها در اندام پستان، می توان از آن استفاده کرد و ظرف مدت چند ساعت، تمام کیست هایی که در پستان به وجود آمده و شکل گرفته اند، به کمک این روش از بین برده خواهند شد. بافت پستان دارای قسمت های مختلفی می باشد که در پستان های طبیعی، همه ی این قسمت ها وجود داشته و به عنوان اجزای اصلی پستان شناخته می شوند. حال آن که کیست ها و توده ها، اجزای مزاحم و غیر آشنایی در این اندام بوده که در شرایط گوناگون، می توانند پیامد های مختلفی را به دنبال داشته باشند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با عمل لیزر کیست پستان آشنا نموده و درباره علائم کیست پستان، هزینه لیزر کیست پستان و همچنین مراقبت های بعد از این عمل نیز توضیحاتی را ارائه دهیم. با ما همراه باشید.